Levné ubytování v Brně

levne ubytovani brno

Do města Brna přijíždějí denně tisíce nových lidí. Ať už se jedná o turisty, návštěvníky, studenty dojíždějící do školy nebo pracující dojíždějící za prací - vždy má Brno dostatek ubytovacích kapacit, které jim může poskytnout. V Brně naleznete různé typy ubytovacích prostor, proto věnujte prosím chvilku vašeho času tomuto krátkému článku, který vás provede nejčastějším typem ubytování v Brně.

Ubytování v hotelech

Jedním z nejčastějších typů ubytování je právě ubytování v hotelech. Hotel je v podstatě jakékoliv ubytovací zařízení, které má k dispozici více než 35 lůžek. Hotely bývají nejčastěji vyhledávány turisty nebo lidmi, kteří si chtějí dopřát trochu komfortnější ubytování. V areálu hotelů se obvykle nachází komplexy s doplňkovými službami pro ubytované. V některých hotelech tak můžete narazit i na různé restaurace, jídelny, bazény s vířivkami a saunou, wellness studio, kavárnu a mnoho jiného. Záleží na konkrétním hotelu a na tom, jak moc je luxusní. Zpravidla mívají hotely vlastní kuchyň, které zajišťuje přípravu jídla pro ubytovaní. Vše se samozřejmně také odvíjí od ceny za ubytování. V hotelech většího typu jsou k dispozici například i velké konferenční sály, kde se pořádají prezentace či přednášky.

Služby a kvalita hotelových služeb je už od pradávna oceňována systémem hvězdiček. O procesu oceňování rozhoduje instituce AHR, která podle velmi přísných kritérií a testů ohodnotí každý hotel patřičným množstvím hvězdiček (1 až 5).

  • Kategorie Tourist * - 1 hvězdička, 0 bodů
  • Kategorie Standard ** - 2 hvězdičky, 20-25 bodů
  • Kategorie Komfort *** - 3 hvězdičky, 40-50 bodů
  • Kategorie First Class **** - 4 hvězdičky, 80-120 bodů
  • Kategorie Luxury ***** - 5 hvězdiček, až 270 bodů