Záchrana dat z harddisku Brno

obnova brno

Typické projevy poškození: harddisk (usb, flash paměť) je elektricky "mrtvý", např. po přepětí, poškození zdroje PC, základní desky ap., nebo, není detekován operačním systémem ani BIOSem, nebo má různé netypické akustické příznaky jako, klepání, cvakání, drnčení atd. Pokud po naběhnutí zjistíte ztracené soubory, zformátovaný disk, nové instalace na zformátovaný disk, náhle ztracené diskové oddíly (není přiřazeno písmeno), oddíly ztracené po manipulaci s aplikacemi pro jejich správu je třeba vyhledat záchranu dat a obnovu dat z hdd (anglicky: data recovery). Pokud je nosič dat poškozen říkáme tomu hardwarová ztráta dat je nutné nejdříve provést záchranu dat a poté softwarově uvést do použitelného stavu tj. provést obnovu dat.

Obnova smazaných dat z HDD Brno

Ztratili jste data? Nezoufejte. Ihned po zjištění softwarového poškození nebo hardwarové ztráty dat odpojte počítač od napájení a již jej dále nespouštějte. Data obvykle ještě nejsou nenávratně ztracená, budete ale potřebovat pomoc odborníků na záchranu dat. Neúspěšný amatérský pokus o záchranu dat znamená obvykle znatelné navýšení ceny obnovy dat a snížení nadějí, že se záchrana smazaných dat nebo obnova dat podaří.

Záchrana dat je prováděna z pevných disků (SATA, IDE, SCSI, 2,5"), z disků zapojených v RAID polích, zálohovací pásky, magnetooptická média, paměťové karty (CF I,II, SmartMedia, xD card,Secure Digital,Memory Stick), diskety, ZIP, JAZ, CD nebo DVD.
Pokud není dáno jinak, jsou zachráněná data po souhlasu zákazníka archivována 48 hodin po předání. Poté jsou nenávratně zlikvidována bez pořízení jakékoliv jejich zálohy.